FeTA

FeTA 2022

Jury Festiwalu Artystycznego FeTA w składzie: p. Justyna Legutko, p. Kinga Pędracka, absolwentki Patrycja Wolańska i Dominika Panek z klasy 3e1 oraz przewodniczący p. Michał Luberda przyznało następujące nagrody i wyróżnienia.

Za PLAKATY:
Nagroda za I miejsce plakat do przedstawienia Wij klasa 2u
Nagroda za II miejsce plakat do przedstawienia Ten obcy klasa 2b
Wyróżnienie za plakat do przedstawienia Ożenek poety klasa 2c
Wyróżnienie za plakat do przedstawienia Człowiek przede wszystkim klasa 3d

Nagrody i wyróżnienia za SPEKTAKLE:

Nagroda za I miejsce przedstawienie Ożenek poety klasa 2c
Nagroda za II miejsce przedstawienie Wij klasa 2u
Nagroda za III miejsce przedstawienie Sokół klasa 2f

Nagrodę publiczności otrzymuje klasa 2u za spektakl Wij.

ROLE MĘSKIE
Nagrodę dla najlepszego aktora festiwalu dostaje Karol Pokrywa z klasy 2c
Wyróżnienie za rolę męską dostaje Marek Sternal z klasy 2f
Wyróżnienie za rolę męską Sofii Syzonenko z klasy 2u
ROLE KOBIECE
Nagrodę dla najlepszej aktorki festiwalu dostaje Amelia Rachwał z klasy 2f
Wyróżnienie za rolę damską dostaje Nikola Pituła z klasy 2b

Specjalne wyróżnienie za całokształt artystyczny otrzymuje ZosiaPuchalska z klasy 3d
Specjalne wyróżnienie w kategorii One men show otrzymuje Szymon Zawadzińskiz klasy 3a
Specjalne wyróżnienie za udział w przedstawieniu otrzymuje prof. Regina Jagoda

Fotoreportaż z wydarzenia >>>>

FeTA 2020

W tym roku Festiwal Twórczości Artystycznej odbywał się w wirtualnej rzeczywistości. Uczniowie nagrali spektakle i można było je obejrzeć w zaciszu domowym :).

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku odbędzie się na deskach Teatru Ludowego. 🙂

FeTA 2019

11 marca 11 klas XI  LO wzięło udział w szkolnym festiwalu teatralnym FeTA 2019, przebiegającym pod hasłem „miłość niejedno ma imię”. Przegląd spektakli odbywał się na deskach Teatru Ludowego i dostarczył niezapomnianych emocji. Jury po burzliwych naradach przyznało nagrody i wyróżnienia za plakaty, grę aktorską i najlepsze spektakle. Wyróżnienia za plakaty przyznano klasom 1c, 1e i 2f, a nagrodę za najlepszy plakat festiwalu – do spektaklu „Ostatni romantyk” – otrzymała klasa 2d.
Jury przyznało nagrody i wyróżnienia indywidualne: Aleksandrze Orzechowskiej z klasy 1b za śpiew, Magdalenie Chlebickiej z 2d za scenariusz sztuki „Ostatni romantyk”, Aleksandrowi Kucharzykowi z 2a za najlepszą rolę epizodyczną, Natalii Żywioł z 1f  za rolę Romea w spektaklu „Niejednej damie Julia”, Piotrowi Puchalskiemu z 2d za rolę Rzeckiego w spektaklu „Ostatni  romantyk”, Agacie Oleszek z 2f za interpretację trenu Jana Kochanowskiego.
Statuetkę dla najlepszego aktora festiwalu otrzymał Bartosz Brzeszcz z 2a, a Dagmara Kopacz z 2b została nagrodzona statuetką dla najlepszej aktorki.
Jury wyróżniło następujące SPEKTAKLE: „Tyle wiem o miłości” klasy 1e za uchwycenie ducha autoironicznego poezji Wisławy Szymborskiej, „Twarze serc” klasy 2f za pogłębioną realizację tematu miłości, „Miłość na przestrzeni wieków” klasy 1b za wyrównaną grę i zaangażowanie całego zespołu klasowego, „Miłosna dewiacja” klasy 1d za spójność przekazu, „Niejednej damie Julia” klasy 1f za ciekawe przeniesienie sztuki Szekspira do współczesności, „Miłość w czterech obliczach” klasy 2e za nieoczekiwany efekt humorystyczny.
Nagrodę publiczności i wspaniałą gąsienicę otrzymała klasa 2a za spektakl „Różne oblicza romantyczności”.
III  miejsce jury przyznało spektaklowi klasy 1a „Miłość ci wszystko wybaczy”. II miejsce zajął kameralny spektakl „Kamizelka” przygotowany przez klasę 1c. I miejsce festiwalu FeTA 2019 (ex aequo) zajęły klasy: 2b za przedstawienie „Śluby panieńskie” oraz 2a za spektakl „Różne oblicza romantyczności”. Gratulujemy!

 


FeTA 2019 odbędzie się jak zwykle w Teatrze Ludowym – 11.03.2019 roku. Na zgłoszenia tytułów sztuk teatralnych czekamy do 11. 02.2019 roku.

Poniżej kilka informacji dotyczących tematyki tegorocznego festiwalu.

Miłość niejedno ma imię –

Miłość to nie pluszowy miś ani kwiaty
To też nie diabeł rogaty
Ani miłość kiedy jedno płacze
A drugie po nim skacze
Bo miłość to żaden film w żadnym kinie
Ani róże ani całusy małe duże
Ale miłość kiedy jedno spada w dół
Drugie ciągnie je ku górze

– taką wizję miłości zaprezentował w piosence Jakub Kawalec z zespołem Happysad – my jako organizatorzy oczekujemy Waszych interpretacji literackich ujęć motywu miłości. Liczymy zatem na to, że w spektaklach teatralnych pokażecie, czym dla Was – młodych ludzi jest miłość? Jak ją rozumiecie? Które jej oblicze jest Wam najbliższe: to związane z miłością do ojczyzny, miłością romantyczną, miłością demoniczną czy też zmysłową? A może istnieją jeszcze inne, nie wspomniane przez nas, cenne obrazy tego popularnego tematu literackiego? W poznanych tekstach kultury z pewnością odnajdziecie mnóstwo wartościowych inspiracji…

Regulamin konkursu  >>

Layer 5
FeTA_2019_06