12 lutego o godz. 11.00 w zabytkowej sali obrad Urzędu Miasta Krakowa odbyła się uroczysta Gala laureatów konkursu "Działajmy Razem" w którym uczestniczyła nasza szkoła realizując projekt integracyjny "Piękne Życie". Wszyscy laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy, była to również okazja do zaprezentowania naszego projektu na szerszym forum. W uroczystości wzięła udział spora grupa uczestników projektu - uczniów i seniorów z klubu Fruwająca Ryba. Prezentacji projektu dokonali - Oliwia Bartkowiak z kl. 3F i Patryk Kujawski z kl. 3C. Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia oraz na stronę Magiczny Kraków, gdzie można nieco więcej poczytać zarówno o Gali i pozostałych laureatach, jak i o samym konkursie.
11 lutego uczniowie kl. 2c uczestniczyli w zajęciach z zakresu edukacji ekologicznej w izbie leśnej Nadleśnictwa w Niepołomicach oraz w Zakładzie Termicznego Przekształcania Odpadów w Krakowie. Uczniowie zapoznali się z problematyką ekologii i gospodarki leśnej oraz z jedną z technologii likwidowania odpadów komunalnych.
Sukces w konkursie Kraków - Stare Miasto, wieści z podwórek, ulic i zaułków
Wiktoria Buczek, uczennica klasy 1d, laureatką drugiego miejscakonkursu literackiego
„Kraków – Stare Miasto, wieści z podwórek, ulic i zaułków” zorganizowanego przez SCKM w Krakowie!!!
Relacja z finału głosem samej laureatki:
1 lutego razem z wychowawczynią (i opiekunką mojej pracy konkursowej) - panią profesor Gibek - przyszło mi przeżyć zaszczyt odebrania nagrody, którą zdobyłam w konkursie literackim za napisane przeze mnie opowiadanie.
Wcześniej dostałam informację, że jestem laureatką konkursu, aleostateczne wyniki konkursu zostały ogłoszone dopiero tego dnia w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży. Trzymano nas (a wielu nas było…) w niepewności do samego końca! Zanim wyróżnieni laureaci zostali szczęśliwie obdarowani, miło zaskoczyła nas część artystyczna całego wydarzenia. Świetnie przygotowani, młodzi aktorzy, przeczytali 9 z wielu niezwykłych, nagrodzonych opowiadań. Sposób w jaki interpretowali czytane historie pozostawiał uczucie, że gdyby nie ich aranżacja, oprawa muzyczna, to jak wczuli się w problemy postaci, to sami autorzy nie zdawaliby sobie sprawy, jak wspaniałe teksty napisali. W każdym razie na mnie interpretacje wywarły olbrzymie wrażenia.
W środę 30 stycznia, czternaście osób (uczennice z klasy 2B oraz 2F XILO pod opieką pani pedagog Marioli Wolskiej - Surmacz i członkowie Klubu Dialogu Agora pod przewodnictwem pana Marcelego Gajewskiego) spotkało się w sali nr 6 filii Urzędu Miasta Krakowa na osiedlu Centrum C 10. Powodem spotkania była druga debata międzypokoleniowa, która tym razem służyła wymianie poglądów i opinii na temat przyjaźni, szczerości i komunikacji. Uczestnicy prowadzili ożywioną dyskusję, a ostatecznie temat został uznany za niewyczerpany, co utwierdziło obecnych w przekonaniu, że niezbędne są kolejne tego typu spotkania. Debatę można uznać za udaną realizację zasady międzypokoleniowej transmisji wartości. Nie była to debata seniorów i młodzieży, ale po prostu ludzi. Catering na potrzeby imprezy zapewnił Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa. Spotkanie trwało ponad trzy godziny i wszyscy uczestnicy ocenili je jako bardzo udane.
Uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalistów serdecznie zapraszamy do udziału w XI edycji konkursu Różne Oblicza Krakowa. XI edycja, przebiegnie pod hasłem 70-lecie Nowej Huty. Organizatorzy chcą w ten sposób uczcić powstanie najmłodszej dzielnicy Krakowa. Zadanie konkursowe: Uczniowie tworzą prezentację multimedialną nawiązującą do tematu przewodniego konkursu. Propozycje tematów: a) Zabytki związane z twierdzą Kraków. b) Krzyż nowohucki - dzieje walk o wiarę i niepodległość. c) Parki i ogrody nowohuckie. d) Ikony Nowej Huty. e) Nowa Huta we wspomnieniach, kronice i reportażu.
Tuż przed feriami odbyły się warsztaty z montażu w Radiu Pryzmat w Krakowie. Grupa uczennic stworzyła własną audycję radiową dotyczącą zagadnienia bezpieczeństwa w krakowskich szkołach. Audycja zostanie wyemitowana już w najbliższy piątek 01.02.2019 o godzinie 19 00 na antenie Radia Pryzmat.
Jedenastka jak zawsze wspaniale zagrała Finałowy Koncert Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!! DZIĘKI NAM (SPOŁECZNOŚCI XI LO) KONTO FUNDACJI WZBOGACI SIĘ O 5916 zł!! 10.01.2019 roku w czasie szkolnej licytacji udało się zebrać 3413 zł. Pozostałą część kwoty zebrali wolontariusze z Naszej Szkoły podczas wielkiego finału 13.01.2019 roku. BARDZO DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, KTÓRZY DOŁĄCZYLI SWÓJ DAR SERCA I PORTFELA DO NASZYCH PUSZEK. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy dołożyli do tego sukcesu również dar zaangażowania, czasu i talentu. Sukces naszego szkolnego spotkania i niedzielnego finału to zasługa wielu Nauczycieli, Rodziców i Uczniów. Koordynator szkolnego sztabu WOŚP- Barbara Polak-Mikunda